Michael Jackson [*]

Każdy z nas zapewne zna wielką gwiazdę, Michaela Jacksona. Był on wielką gwiazdą w świecie muzyki. Co o nim wiem i co o nim sądzę? Dowiecie się w dzisiejszym poście :) Ale, zanim zaczniemy serdecznie zapraszam na blog www.kwas.blog.onet.pl fajniuśki blog :)

———————————————–

Michael Joseph Jackson urodzony 39 sierpnia 1958 roku w  Gary (?). Zmarł 25 czerwca 2009 roku. Pamiętajmy [*]. amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, aktor, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”. Do jego dokonań w przemyśle muzycznym zalicza się rewolucyjne podejście do teledysków (zapoczątkowane przez wideoklip do piosenki „Thriller” z 1983) oraz zdominowanie rynku muzyki popularnej w latach 80. XX wieku. Był ponadto pierwszym czarnoskórym artystą, który uzyskał silne poparcie w telewizji, w szczególności MTV, która z korzyścią dla obu stron promowała jego pionierskie wideoklipy do piosenek Thriller czy Billie Jean. Spopularyzował też skomplikowane ruchy taneczne, takie jak moonwalk i robot dance. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, jako wokalista rodzinnego zespołu The Jackson 5. Pierwszy solowy album Got to Be There. wydał w 1971, będąc jeszcze członkiem grupy, z którą ostatecznie się rozstał w roku 1984. Pełną karierę solową artysta rozpoczął w 1979, zaś jej szczyt przypadł na przełom lat 80. i 90. XX wieku, po wydaniu albumu Thriller, którego światowa sprzedaż wynosi ponad 100 mln egzemplarzy. Po Thrillerze, Jackson wydawał kolejne albumy osiągające wysokie pozycje na listach przebojów i sprzedaży: Bad (1987), Dangerous (1991), HIstory (1995) oraz invincible (2001).

W swojej karierze otrzymał 13 nagród Grammy (jak również Grammy Legend Award oraz – pośmiertnie – Grammy Lifetime Achievent award), a 13 spośród jego singli uplasowało się na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie 2006 Raymone Bain, rzeczniczka prasowa Jacksona, ogłosiła, że Michael Jackson sprzedał ponad 750 mln egzemplarzy płyt na świecie.

Od 1988 do 2005 Jackson mieszkał w swojej posiadłości w Kalifornii, zwanej Neverland Ranch, gdzie zbudował park rozrywki i prywatne zoo, często odwiedzane przez dzieci. W 1993 artysta został oskarżony o molestowanie nieletnich. Wątek związku Michaela Jacksona z dziećmi pojawił się ponownie w 2003, po emisji dokumentu Living with Michael Jackson, jednak w 2005 został uniewinniony ze wszystkich zarzutów. Jackson miał troje dzieci: Michaela Josepha Jacksona Juniora (znanego jako „Prince”), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince’a Michaela Jacksona (znanego jako „Blanket”).

Zmarł 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat, wskutek „nagłego zatrzymania akcji serca”.

—/—/—/—/—/—/—/—/—/—/—/—/

Przypomnijmy sobie czasem o Michaelu Jacksonie, o jego twórczości i o wszystkim co było z nim związane, bowiem był to bardzo znany człowiek. Ja sama od czasu do czasu lubię posłuchać sobie muzyki Jacksona, więc zanim ocenicie, posłuchsjcie jego piosenek, bo są naprawdę dobre.

Mam nadzieje że post wam się spodobał i zostawicie komentarz. Pozdrawiam wszystkich czytelników! Papa!

3 comments on “Michael Jackson [*]
  1. pamiętam ten dzień . siedziałam wtedy w takim jednym barze razem z matką na pizzy i szklance coli i BUM.! to wielka strata dla świata. :<< to był wspaniały człowiek o potężnym talencie . czemu wszyscy genialni artyści umierają tak młodo .? :(( jedno jest pewne , jego muzyka pozostanie z nami na długi DŁUGI czas. mam nawet książkę o NIM. niech tańczy i daje koncerty gdzieś tam , w miły miejscy NA NIEBIE. [*] http://kwas.blog.onet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>